Integracja sensoryczna

Terapia SI przeznaczona jest dla dziecka, u którego stwierdzono zaburzenia przetwarzania sensorycznego (zaburzenia SI). Zaburzenia integracji sensorycznej powodują nadwrażliwość lub niedowrażliwość poszczególnych zmysłów.

Aby stwierdzić te zaburzenia, terapeuta SI przeprowadza rzetelną diagnozę w oparciu o zestaw specjalistycznych testów. Diagnoza to zazwyczaj 2 spotkania terapeuty z dzieckiem, które w formie ciekawych zadań prowadzonych w naszym Centrum KLEKS w formie zabawy pozwolą sprawdzić poszczególne elementy funkcjonowania dziecka pod kątem procesów integracji sensorycznej.

Diagnoza pozwala na określenie kierunków pracy z dzieckiem.

Centrum KLEKS honoruje diagnozy przeprowadzone w innych ośrodkach w Polsce tylko przez certyfikowanych terapeutów SI.

W trakcie terapii, która zazwyczaj trwa 6 miesięcy, terapeuta organizuje ciekawe dla dziecka zabawy i aktywności, które wyzwalają automatyczne reakcje sensoryczne. Dziecko świetnie się bawiąc, eliminuje pod okiem terapeuty swoje deficyty w zakresie przetwarzania sensorycznego.

Na zajęciach SI wykorzystujemy różnego rodzaju huśtawki, deskorolki, hamaki. Jesteśmy dumni także z tego, że na zajęciach SI wykorzystujemy rzadkie w Europie urządzenie do ćwiczeń, z którego korzystają zawodowi sportowcy do ćwiczenia równowagi ? GYROBOARD.

Zajęcia SI powinny odbywać się minimum 1 raz w tygodniu.