Punkt przedszkolny

KLEKS to jedna z nielicznych placówek niedyrektywnych w Polsce!

Terapeutyczne Punkty Przedszkolne KLEKS, które usytuowane są warszawskim Bemowie i Żoliborzu, to specjalistyczne kameralne miejsca dla dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi.

Dwójka terapeutów realizując program wychowania przedszkolnego, pracuje z grupą maksymalnie 5 dzieci. Zapraszamy szczególnie dzieci ze spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Zapewniamy najwyższej jakości oddziaływania terapeutyczne, zarówno indywidualne, jak i grupowe.

Każde z dzieci oprócz zajęć w grupie ma zaplanowane zajęcia terapeutyczne indywidualne w oparciu o opracowany przez nasz zespół indywidualny program dla dziecka. Zazwyczaj są to zajęcia z zakresu treningu komunikacji, integracji sensorycznej, logopedii, art-terapii.

Na Żoliborzu proponujemy zajęcia w Integracyjnym Punkcie Przedszkolnym. W naszym przedszkolu zaoferujemy dzieciom wyjątkowy program artystyczno-terapeutyczny, który będzie indywidualnie dostosowany do każdego podopiecznego.
Zdecydowaliśmy się na włączenie działań z zakresu arteterapii do naszego programu, ponieważ są one zgodne z ideą naszej pracy, skoncentrowaną na radosnym, pełnym akceptacji rozwoju, który wspomaga kształtowanie spontaniczności, otwartości oraz elastyczności.

Zajęcia grupowe oparte są na metodach arteterapii oraz pedagogice zabawy. Będziemy wykorzystywać między innymi: bajkoterapię, dramę, taniec, plastykę, rytmikę Orffa, trening kreatywności. Nadrzędnym celem zajęć grupowych jest rozwój emocjonalny i społeczny naszych podopiecznych. Celem jest również rozwój aktywności twórczej oraz kreatywności. Zajęcia mają wpływ na podnoszenie własnej wartości – przezwyciężanie nieśmiałości, stwarzają możliwość ekspresji uczuć, poznania i radzenia sobie w sytuacjach trudnych, współdziałania, współtworzenia w grupie rówieśniczej przez aktywności artystyczne.

Zajęcia odbywają się od godziny 8.00 do godziny 12.00 (z możliwością przedłużenia pobytu do godz. 14.00)

Każde z dzieci przed dołączeniem do grupy odbywa zajęcia adaptacyjne, których liczba i rodzaj dostosowany jest do aktualnej sytuacji funkcjonowania dziecka.
Wszystkie zajęcia odbywają się w oparciu o niedyrektywne metody terapii. Czesne miesięczne wynosi 600 zł.

Lokalizacja:

Żoliborz: ul. Głogowska 40
Bemowo: ul. Górczewska 22